שומרים על השטחים הפתוחים ברחבי המועצה

מצלמות שטח הוצבו ברחבי המועצה, להגברת האכיפה כנגד השלכת פסולת ונזקים הנגרמים על ידי רכבי שטח


בשנים האחרונות, משקיעה המועצה, בשיתוף עם רשות ניקוז ונחלים קישון וקק"ל,  משאבים רבים בשיקום והנגשת נחלים, מעיינות וערכי טבע בשטחים הפתוחים ברחבי המועצה.

אסף אליה, מנהל אגף איכות הסביבה במועצה סיפר: "לצד עבודת השיקום, נסללים שבילי הליכה ורכיבה, תוך השקעה רבה בשימור החי והצומח. שבילים אלה הפכו לאתרים המושכים קהל רב ומספר המטיילים בהם גדל והולך. הדאגה לשטחים הפתוחים, הינה חלק מחזון המועצה.״

לצד מאמצי השיקום, השימור ופיתוח האתרים, הוחלט להגביר את האכיפה כנגד השלכת פסולת וכנגד הנזקים הנגרמים, כתוצאה מנסיעת כלי רכב שונים (רכבי שטח, טרקטורונים, רייזרים וכד')בשטחים הפתוחים.

על מנת להגביר את יעילות האכיפה, המועצה רכשה מערכת מצלמות שטח, שהוצבו במיקומים שונים, ברחבי המועצה. כל מערכת מורכבת ממספר מצלמות, כך שביצוע עבירה מתועד ממספר זוויות צילום שונות.

נועם גיגי מנהל מחלקת אכיפה באגף איכות הסביבה: "מערכת המצלמות מופעלת על ידי פקחי המועצה ובהתאם להמלצתם, לאור היכרותם המעמיקה עם האזור. בארבעת החודשים האחרונים, הפלילו המערכות מספר רב של אירועי השלכת פסולת, שבגינם חולקו קנסות בערך של עשרות אלפי שקלים. באחד המקרים, שאירע לפני מספר חודשים, צולם רכב שמשליך פסולת בוואדי מתחת לשמשית, בזכות ערנותו של אחד התושבים. על בסיס התמונות, נרשם  קנס בגובה 4,000 ₪ לנהג." כל תיעוד של עבירה, על ידי תושבים, מטופל בכובד ראש אך יחד עם זאת, יש להימנע ממגע או עימות עם מבצע העבירה ולעדכן את מוקד המועצה, באופן מיידי.

אייל בצר ראש המועצה אמר, השבוע: "מטרתנו לשמור על השטחים נקיים ופתוחים, כחלק מחזון המועצה. אנו קוראים לציבור לגלות עירנות ולדווח למוקד המועצה על כל מקרה של פגיעה סביבתית."

 

 

אשפה בשטחים פתוחים

אשפה בשטחים פתוחים

אשפה בשטחים פתוחים