כאן יגורו בכיף!

טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית לחם הגלילית


בשבוע החולף, נערך טקס הנחת אבן פינה לשכונת מגורים חדשה בבית לחם הגלילית. "זהו רגע מרגש ומשמח!", אמר ראש המועצה אייל בצר, "אחרי שנים של תכנון וקבלת אישורים, הגענו בטקס הנחת אבן הפינה להקמת שכונת ההרחבה החדשה במושב. על אף שאנו סופרים את הבתים כיחידות דיור, כל יחידה היא בית ומשפחה וסיפור שלם. כל אלו מצטרפים לקהילת המושב המתחדשת והמתרעננת בבנים ששבים הביתה לשמחתנו ובוחרים לגדל את ילדיהם כאן, בחיק משפחתם ובנופי העמק בהם גדלו בעצמם. זו השורשיות המאפיינת את עמק יזרעאל, והיא נמשכת בעוז, מדור לדור, כאן בעמק שלנו."

השכונה החדשה שתוקם תכיל 57 יחידות דיור, המשלימות את מכסת יחידות הדיור המאושרות במושב ל-300 יחידות לפי תמ"א 35/1/ב בבנייה רוויה.
התכנון והביצוע הנו ביוזמת משרד השיכון, המועצה והיישוב, במטרה לתת פתרון דיור לזוגות צעירים ולבנים ובנות חוזרים, שידם אינה משגת לקנות מגרשים גדולים במושב.

בית לחם הגלילית הנו המושב הראשון שזיהה את המגמות הקיימות במוסדות המדינה, שכיום מחייבים צפיפות של לפחות 4 יחידות דיור לדונם ואף יותר. המועצה לקחה על עצמה את פיתוח השכונה כגורם מבצע.
במושב מתגוררים בני הדור הראשון, השני והשלישי, אלה לצד אלה, בשורשיות המאפיינת את יישובי העמק וכך נהנים הוותיקים מהבנים והנכדים, וההנאה ההדדית מעניקה ממד של עומק ומשמעות למגורים במושב. ההרחבה החדשה רק תעמיק קשר זה.

יו"ר היישוב נדב סוננברג אמר: "הרחבה זו הנה פורצת דרך, בכמה מובנים; היא תגדיל את אוכלוסיית היישוב ב-22%, ממוקמת על אדמת משבצת כשכל משק תרם דונם וכל המגרשים שווקו לבנים ממשיכים מהמושב.
תודה גדולה למועצה, למשרד השיכון ולכל העוסקים במלאכה!".

 מזכ״ל תנועת המושבים עמית יפרח: ״אני מברך את המושב על הנחת אבן הפינה וכעת, האתגר המרכזי הינו שילוב הקהילה החדשה ביישוב הוותיק, לצד שימור הצביון החקלאי של המושב. מפעל ההרחבות הקהילתיות
הזרים דם צעיר ומחזור חיים במושבים ואיפשר את החזרתם של הבנים ויישוב משפחות צעירות בנגב ובגליל. נמשיך ללוות את הנהלת המושב עד לבנייתו של הבית האחרון.״

בסיום הטקס, הודה ראש המועצה לכל השותפים שלקחו חלק - לאגף ההנדסה במועצה, משרד השיכון, תנועת המושבים והנהלת היישוב

טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית לחם הגלילית

טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית לחם הגלילית