מוקירים ומעריכים את מחנכי העמק

במועצה חוגגים את חג 'מחנכי העמק'- כל מי שעשייתו חינוך, או תמיכה בו


החינוך היזרעאלי מושתת על חזרה ליסודות החינוך ההתיישבותי וליסודות החברה המחנכת, יסודות שקיימים בעמק יזרעאל כבר 100 שנה. כל אחת מהדמויות המחנכות שפוגשות את ילדי העמק במהלך שעות היממה, היא חלק מחברה מחנכת זו.

בחברה מחנכת, מגוון מחנכים הם חלק מהכפר השלם המגדל את ילדינו. 'חג מחנכי העמק' נועד להנכיח את העשייה החינוכית בכל המסגרות החינוכיות ולהוקירה. יום זה נועד לכל הדמויות המחנכות בחינוך הפורמלי והחברתי, במוסדות החינוך וביישובים, צוותי המנהלה והלוגיסטיקה -   סייעות, מנהלות ומנהלי החינוך, רכזי ורכזות הנוער -  כל מי שעשייתו חינוך, או תמיכה בו.

מטרת יום זה, היא להוקיר כל אחד ואחת מהדמויות המשמעותיות בחייהם של ילדי העמק, במיוחד לאחר שנה מורכבת ומשמעותית כמו שנת הקורונה שחלפה, וזו שצפויה לבוא.

אירוע ההוקרה למחנכי העמק יתקיים ביום שני 13.9.2021 במטרה ליצור אירוע שיהפוך למסורת, במסגרתה יתקיים יום שלם שכולו הערכה למחנכי העמק:
בשעות הבוקר תתקיים 'למידה אחרת' בבתי הספר. בכל אחד מבתי הספר תתקיים פעילות שונה, בהובלת הנהגות ההורים.
בצהרים יתקיים כנס חינוך עיוני - 'יצירת הזדמנויות בחברה מחנכת' - מפגש של תוכן, למידה, השראה ופיתוח, בארבעה מושבים שהם בליבת העשייה של מערכת החינוך היזרעאלית:
חברה מחנכת, בשיתוף מכללת 'אורנים' - מושב שיעסוק בתפקיד המחנכים בחברה מחנכת בעמק יזרעאל.
חינוך ליזמות וטכנולוגיה - בשיתוף 'ירוק - מרכז יזמות רובוטיקה וקהילה' – המושב יתמקד בחינוך טכנולוגי וטכנולוגיה.
חיים משותפים - בשיתוף 'יוזמות אברהם' - המושב יעסוק בחינוך לחיים משותפים בין החברה היהודית לערבית, כפי שמתבקש ממרקם החיים בעמק.
למידת חקר ולמידה חוץ כיתתית - בשיתוף מרכז יזמות 'כנרת' - המושב יעסוק בחשיבות למידה מחוץ לכתה ולמידת חקר בחברה מחנכת ובשינויים המתאפשרים בדמות המחנכים, כתוצאה מהן.

בערב יתקיים מופע הצדעה למחנכי העמק - לאה שבת בהופעה עם אחייניה, מנור ואביהו שבת, באמפי נהלל.

"אנו שואפים לכך, שכל מחנכי העמק יהיו דמויות משמעותיות שמשאירות חותם על ילדינו, שרואות אותם, משפיעות, מלוות ותורמות לצמיחתם", אמר ראש המועצה אייל בצר.

"בחג מחנכי העמק נוקיר כל אחד ואחת ממחנכי העמק, שהרי הם חלק בלתי נפרד ומשפיע  על חייהם של ילדי העמק ובמקרים רבים, אף מהווים עבורם מקור להשראה", סיכם מנהל אגף החינוך יפתח גיא.